Enrico Ghedini – Italy

powrót
Enrico Ghedini – Italy
  • Facebook
  • Twitter
  • NK
  • Wykop
  • Gadu-Gadu
  • Blogger
  • MySpace

Nazwisko – Enrico Ghedini

Urodzony w 1974r

Mieszka w Bolonii we Włoszech

Swoją przygodę z wędkarstwem zaczął kiedy był dzieckiem. Łowił wtedy „bolonką” ryby karpiowate. Kiedy miał 9 lat zainteresował się spinningiem i od tego czasu łowi głównie na przynęty sztuczne.

Jako export manager w dużej firmie chemicznej zawsze sporo podróżował realizując przy okazji swoją pasję do wędkarstwa. Z pewnością niewielu włoskich wędkarzy w tym wieku zwiedziło tyle krajów co Enrico. Były to niemal wszystkie kraje europejskie a także Kuba, Floryda, Kanada, Tailandja , Malaezja, Malediwy, Mauritius, Costa Rica, Meksyk, Chiny i Brazylia.

Ulubiony cel wędkarskich wypraw – zbyt wiele należałoby wymienić! Z pewnością jednak na topie znajdą się wody tropikalne i Kanada. Gdyby miał wymienić jedno to byłaby to Floryda. Kocha jednak również bardzo Tajlandię, Malezję i Kubę. Jest też pewien, że jest jeszcze wiele pięknych i wartych odwiedzenia miejsc.

Ulubione gatunki ryb – jest ich bardzo wiele. Ulubione morskie to jednak tarpon i Giant Trevally i sumy jeśli chodzi o wodę słodką.

Najbardziej ekscytująca przygoda wędkarska – jeśli chodzi o wagę ryby to bez wątpienia złowienie Arapaimy o masie ok 70 kg sprzętem na bassy! Dobra był też walka z rekinem pielęgniarzem (Ginglymostoma cirratum) o masie 90 kg złowionym sprzętem jigowym u wybrzeży Florydy albo z tarponem o masie około 50 kg złowionym koło Miami. Kilka mniejszych ryb złowionych przez Enrico zostawiło jednak równie niezapomniane wspomnienia w jego pamięci. Były to bez wątpienia – palia arktyczna o masie ok. 12 kg złowiona w Tree River w Kanadzie i cudowny pond 30sto kilowy Giant Trevally złowiony na sprzęt muchowy klasy 10 koło wybrzeży Mauritiusu. Niezwykłym połowem był też 35cio kilowy karp syjamski (Catlocarpio Siamensis). Enrico złowił tą niemal reliktową już rybę w Tajlandii po 6ciu latach prób! Nasz bohater twierdzi jednak, że każdy połów – niezależnie od wielkości i gatunku ryby oraz miejsca przynosi mu od lat takie same, wielkie emocje.

Plany na przyszłość – jedno z jego największych marzeń spróbować swoich sił w wyzwaniu określanym mianem “One Ton Slam“ w Boca Grande na Florydzie. Aby zostać zaliczonym elitarnego grona „One Ton Slam” należy jednego dnia złowić 3 wielkie drapieżniki zamieszkujące okolice Florydy – rekina młota, tarpona i Goliath Grupera. Poza tym muszą one razem ważyć ponad 1000 kg! Inny projekt na przyszłość to spędzić co najmniej tydzień na połowach tarponów i żaglic lekkim sprzętem spinningowym i muchowym i złowić co najmniej 200kg marlina oraz 50kg żaglicę. O wszystkich projektach Enrico będzie można przeczytać w światowych magazynach wędkarskich.

Pasja do pisania – Enrico zaczął współpracę z kilkoma najlepszymi magazynami wędkarskimi około 3 lat temu opisując głównie swoje przygody wędkarskie. Zwykł mówić, że pragnie bardziej uczyć się od innych niż występować w roli nauczyciela. Uwielbia dzielić się z innymi wędkarzami wielkimi emocjami towarzyszącymi egzotycznym połowom.

Podróżowanie i wędkarstwo stanowią nierozerwalną część jego życia a firma Salmo jest bardzo zadowolona, że tak chętnie dzieli się on z nami swoim wielkim doświadczeniem w dziedzinie przynęt sztucznych.

Copyright (C) salmo.com.pl realizacja: Agraf - Agencja Reklamowa Olsztyn