• PL
  • EN
  • RU

European Pike Championship 2010!

powrót
European Pike Championship 2010!
  • Facebook
  • Twitter
  • NK
  • Wykop
  • Gadu-Gadu
  • Blogger
  • MySpace

Do czterech razy sztuka – zwycięstwo w European Pike Competition 2010!
Sergej Piczugin

Nasza drużyna uczestniczyła w zawodach European Pike Competition (EPC) już po raz czwarty. Drugi rok z rzędu startowaliśmy jako zespół o nazwie „Salmo – Angler – Ukraine”, reprezentując znanego polskiego producenta przynęt, firmę Salmo. Był to dla nas wielki zaszczyt, a zarazem wielka odpowiedzialność aby wypaść jak najlepiej. W ubiegłym roku zajęliśmy zaszczytne ósme miejsce. Przed nami była jedynie francuska drużyna Sebile-1 oraz 6 z 12 szwedzkich ekip składających się z profesjonalnych przewodników,  którzy znali miejsce rozgrywania zawodów jak własną kieszeń. Dla wielu uczestników, także i dla nas udział lokalnych przewodników na dużych łodziach wyposażonych w silniki 150-200 KM był wielkim nieporozumieniem,  przy sektorach osiągających długość do 30 km zespoły pływające na małych łodziach z 15-konnymi silnikami po prostu nie miały szans połowić we wszystkich miejscach sektora. W tym roku zasady konkursu zostały radykalnie zmienione (możecie przeczytać o tym tutaj http://www.fishingcamps.se/epc_rules.pdf), dzięki czemu wszystkie drużyny miały równe szanse na wygraną.
Wraz z moim kolegą i przyjacielem Aleksandrem Belyaevem postawiliśmy na wobblery. W ubiegłym roku używaliśmy głównie Skinner’ów 15 i Pike’a 13, w tym roku postawiliśmy na Percha 12 SR i  Executora 12. Nasz wybór okazał się całkowicie uzasadniony, gdyż ta mistrzowska para crankbait’ów okazała się bardzo skuteczna i pozwoliła nam odnieść zwycięstwo.
Warunki pogodowe w tym roku były bardzo trudne. W pierwszym dniu rywalizacji siła wiatru wynosiła 12 m/s, a w porywach nawet do 16. Jury zawodów musiało zrezygnować z drugiego dnia konkursu ze względu na wiatr o sile 28 m/s i falę 2 m. Na szczęście następnego dnia wiatr ucichł do 10 m / s. Zgodnie z zasadami anulowany dzień zawodów nie był kompensowany dodatkowym dniem rywalizacji, dlatego trzeci, ostatni dzień stał się decydujący.
W ostatnim dniu nasz zespół „Salmo – Angler – Ukraine” poprawił całkowity wynik z 423 do 465 cm co dało nam bezapelacyjne zwycięstwo w całych zawodach EPC! Wyprzedziliśmy zespół Team Sebile oraz holenderski, odpowiednio o 12 i 38 cm. Łączny wynik 465 cm jest też nowym rekordem w całej historii EPC biorąc pod uwagę 2 dni realizacji.

Za wygraną otrzymaliśmy czek na sumę 8000 euro, wysokiej klasy echosondę oraz zestaw przynęt o wartości 500 euro. Dodatkową nagrodą były rzeźby szczupaków wykonanych przez utalentowanego polskiego artystę Roberta Paulina. Na koniec chciałbym zwrócić szczególną uwagę na doskonałą organizację mistrzostw, a także serdecznie podziękować firmie Salmo  i Piotrowi Piskorskiemu za sfinansowanie udziału w EPC oraz moralne wsparcie naszego zespołu przez cały czas trwania zawodów.

Copyright (C) salmo.com.pl realizacja: Agraf - Agencja Reklamowa Olsztyn