Historia

FIRMA SALMO

Firma SALMO powstała w 1991 roku na fali wielkich przemian ustrojowych w Polsce. Jej założycielami byli Piotr Piskorski i Radosław Zaworski – absolwenci studiów ichtiologicznych i zapaleni wędkarze. To właśnie ich wielka pasja do wędkarstwa była  inspiracją i siłą napędową firmy. Nie ma oprócz SALMO na świecie producenta przynęt, który obok pasji do wędkarstwa i zdolności, zainwestowałby profesjonalną wiedzę o biologii ryb. Zadania w firmie od początku były podzielone – Piotr zajmował się projektowaniem przynęt a Rado starał się jak najszybciej wprowadzić te pomysły w życie, czyli do produkcji. Jedno było  pewne od pierwszych chwil istnienia firmy – produkty  SALMO  muszą być  kojarzone z najwyższą jakością. Taka filozofia, choć kłopotliwa i bynajmniej nie ułatwiająca startu, zaowocowała stosunkowo szybko pozytywnymi efektami.
W ciągu kilku lat można było już znaleźć wyroby firmy SALMO w większości krajów europejskich. Bardzo istotny był coroczny udział w międzynarodowych targach wędkarskich. Pierwszy raz SALMO wystawiła swoje wyroby w Genewie w 1995 r i od tej pory nie opuszcza żadnych targów EFTTEX. Aktualnie polski producent ma dystrybutorów w ponad 40stu krajach na wszystkich kontynentach.

W 2013 roku w firmie nastąpiły zmiany własnościowe i Piotr Piskorski stał się jej jedynym udziałowcem, Rado natomiast zdecydował się rozpocząć własną działalność  w innej branży.
Piotr jest świadomy, że dobrą markę trudno jest zdobyć ale jeszcze trudniej utrzymać. Wysiłki załogi SALMO idą więc w dwóch kierunkach. Tradycją stało się od kilku już lat, wprowadzanie całkowicie nowatorskich rozwiązań w dziedzinie sztucznych przynęt. Właśnie te nowości pozwalają zdobywać serca nowych odbiorców i zwracać ich uwagę na całą ofertę firmy.
Doskonałe pomysły nie rodzą się jak wiadomo z niczego. Firma SALMO jest dumna ze współpracy z najlepszymi wędkarzami z Europy oraz z USA. Wiedza i doświadczenie projektantów i konstruktorów SALMO wsparta sugestiami mistrzów wędki z całego świata owocuje produktami najwyższej klasy.
Drugim oczkiem w głowie SALMO jest jakość wyrobów, które opuszczają mury fabryki. Każda przynęta jest oczywiście indywidualnie testowana i ustawiana oraz podlega drobiazgowej, wielostopniowej kontroli jakości. Konstruktorzy SALMO nie ustają w poszukiwaniach coraz to lepszych materiałów i technologii tak, aby finalny produkt spełniał najwyższe normy jakości. Ogromną rolę odgrywa tu również doskonale wyszkolona załoga. Nadal bowiem ponad 90% procesu wytwarzania przynęt SALMO opiera się na pracy ręcznej.

This essay summarizes some of the evidence presented in the current and recent editions of the Condition of Education on the progress that has been made in recent years in providing a quality education for all students and the problems that still exist. The discussion is organized into the following major areas: (1) student learning and other longer-term outcomes of education; (2) conditions of learning that are beUeved to contribute to the quality of education at the elementary and secondary levels, such as curriculum, instructional practices, teachers, technology, my assignment help, and school safety and discipline; (3) conditions of learning that are believed to contribute to the quality of postsecondary education, including the necessity for remedial coursework and the amount of exposure students have to senior faculty; (4) the social support for learning (parental and financial); and (5) the flow of students through the educational pipeline from one level to the next (with an emphasis on equity).

O unikalnej wyjątkowości przynęt SALMO przekonał się każdy, kto miał sposobność łowić choć raz na jedną z nich. Nie są to tylko zwykle imitacje stworzone w celu zaspokojenia kolejnych zachcianek wędkarzy – kolekcjonerów. Przynęty SALMO mają więc w sobie magiczną moc – siłę będącą wypadkową wiedzy i doświadczenia konstruktorów (dyplomowanych biologów-ichtiologów) i testerów SALMO w Europie i za oceanem oraz gorących życzeń sukcesu płynących do nas niemal co dzień z wielu krajów świata wraz ze zdjęciami złowionych okazów i opisami fantastycznych przygód nad wodą.

 

Copyright (C) salmo.com.pl realizacja: Agraf - Agencja Reklamowa Olsztyn