Miguel Sanz – Spain

powrót
Miguel Sanz – Spain
  • Facebook
  • Twitter
  • NK
  • Wykop
  • Gadu-Gadu
  • Blogger
  • MySpace

Miguel Sanz – dziennikarz wędkarski, dyrektor agencji turystyki wędkarskiej Viajes Iberia i od 2009 roku dystrybutor przynęt Salmo w Hiszpanii. Ma 42 lata i mieszka w prowincji Alcala de Henares w środkowej Hiszpanii. Swoją przygodę z wędką rozpoczął w wieku 4 lat kiedy łowił pstrągi w małym, górskim potoku koło domu rodzinnego północnej części kraju. Początkowo przynętą były robaki i koniki polne a później przynęty sztuczne. Kiedy przeniósł się do środkowej Hiszpanii zaczął też łowić szczupaki, bassy i karpie w zbiornikach zaporowych. Kiedy skończył 20 lat odkrył wielką przygodę związaną z podróżami wędkarskimi do egzotycznych krajów. Jego ulubionym celem stała się Amazonia, gdzie w trakcie sześciu już wypraw łowił peacock bassy, payary, bicudy, dogfishe, arowany, piraiba i inne. Inne ulubione gatunki Miguela to dorado, okoń nilowy i tigerfish. Próbował także swoich sił w Patagonii, na Alasce, w Urugwaju, Afryce, Skandynawii, Niemczech, Holandii, Irlandii i w Polsce.
W 1993 roku Migiel zaczął współpracę z pierwszym stricte wędkarskim pismem w Hiszpanii – Trofeo Pesca. Rok później współpracował już z wieloma pismami nie tylko w Hiszpanii. Do najważniejszych należy zaliczyć – w Hiszpanii: Federpesca, Federpesca Mar, Pesca a Bordo, Solo Pesca. W Portugalii: Mundo da Pesca, O pescador. We Francji: Voyages de Peche. We Włoszech: La vie de la pesca in acqua dolce. W Hollandii: De Roofvis, Vitvis Totaal, Zeehengelsport. W UK: Pike and Predators, Boat Fishing Montly. W Niemczech: Fisch und Fang, Der Raubfisch i Rute und Rolle.
W pismach tych Miguel publikował artykuły i reportaże głównie o połowach drapieżników słodkowodnych i morskich.
Jego ulubioną techniką jest spinning a do ulubionych przynęt zalicza – Minnow 6 Sinking, Sting 9 Suspending, Pike 13JDR i Pike16F, Jack 18 Sinking, Zipper 7, Giant Chubby i  Spitting Rover.

Copyright (C) salmo.com.pl realizacja: Agraf - Agencja Reklamowa Olsztyn