Moynagh zwyciężył

powrót
Moynagh zwyciężył
  • Facebook
  • Twitter
  • NK
  • Wykop
  • Gadu-Gadu
  • Blogger
  • MySpace

Byli mistrzowie zdobyli trzecią „bassową” koronę: Moynagh i Thrun szli „żyłka w żyłkę” w dorocznych mistrzostwach FFCBC

Jim Moynagh and Joe Thrun objęli prowadzenie pierwszego dnia i nie zatrzymali się ani na chwilę w drodze do swojego trzeciego tytułu na Fort Frances Canadian Bass Championship zakończonego w sobotę.

Ich łączny trzy-dniowy wynik 58,36 funtów (~26,49 kg) to dwa razy tyle, ile zdołali osiągnąć zdobywcy drugiego miejsca i jedynie ułamek mniej od rekordu turnieju wynoszącego 58,62 funty (~26,61 kg), a ustanowionego, jakże trafnie, właśnie przez tych dwóch wędkarzy z Minnesoty w 1998.

Thrun przypisał zwycięstwo 20,92 funtowym (~9,5 kg) połowom w czwartek, mówiąc, że był to „chyba nasz najlepszy dzień w całej naszej praktyce wędkarskiej i turniejowej”. „To było naprawdę niesamowite”, dodał.

Moynagh potwierdził, ale powiedział, że nawet po tym dniu nie był do końca pewny zwycięstwa.

„Czekałem tam w kolejce i wiłem się jak robak na haczyku, bo nie wiedziałem na pewno”, dodał ze śmiechem.

Moynagh przyznał, że historia jego udziału w FFCBC – siedem lat na Rainy Lake, z czego sześć razy w pierwszej trójce – nakłada na niego presję, aby ciągle górować nad rywalami. „Jestem bardzo dumny z naszych osiągnięć tutaj. Najlepsze wyniki osiągnąłem właśnie na jeziorze. Nie chciałem tego zepsuć.”

Choć zawrotny rekord Moynagh na FFCBC pozostaje nie pobity, jest to jego pierwsze zwycięstwo od szeregu lat i – jak powiedział – dobrze było wygrać na ulubionym jeziorze.

„Chciałem trochę pohałasować i dać rybom znać, że znów tu jestem”, powiedział mistrz i dodał: „A ryby lubią mnie tutaj, naprawdę lubią.”

Copyright (C) salmo.com.pl realizacja: Agraf - Agencja Reklamowa Olsztyn